KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9534049
nr 953 4049
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Blandteknik, Karl Granquist (1921-1994), Sommarkväll Italien 1977, signerad. -77, 12x20
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 6 april 2015
kl 20:22:04
6/4 19:22:10
1.500 kr
6/4 20:14:29